top of page

UncleSG Group

Public·45 members

Louis Wonsley
Louis Wonsley

Gry Kooperacyjne \/\/TOP\\\\



Kiedy chcemy wykorzystać grę jako narzędzie uczące dzieci i młodzież współpracy, pracy zespołowej, by wzmocnić ich sferę emocjonalną, należy sięgnąć po gry kooperacyjne.




Gry kooperacyjne



Wybraliśmy najlepsze gry kooperacyjne na PC i konsole, które sprawdzą się nie tylko na imprezach, ale też podczas jesiennych wieczorów z ciepłą herbatą. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym omówiliśmy 11 najlepszych tytułów nastawionych na współpracę!


Cuphead to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie wymagające gry kooperacyjne. Mimo niepozornego wyglądu produkcji, inspirowanego kreskówkami z lat 30. XX wieku, ta platformówka potrafi nieźle dać w kość mniej doświadczonym graczom.


Jeśli chodzi o fajne gry kooperacyjne na PS4 i PS5, to nie można nie wspomnieć o spin-offie serii LittleBigPlanet, czyli Sackboy: Wielka Przygoda. Produkcja przez prawie 2 lata była exclusivem na konsolach Sony, po czym została zaadaptowana również dla komputerów osobistych. Po raz kolejny wcielamy się w maskotkę PlayStation, czyli tytułowego Sackboya. Tym razem uroczy bohater musi uratować swoich przyjaciół z rąk niejakiego Vexa, który planuje unicestwić Świat Rzemiosła.


W grze wcielamy się w badaczy którzy próbują rozwikłać zadania według wcześniej wybranego scenariusza lub kampanii. Gra przebiega dwutorowo. Aby wykonać postęp scenariusza, należy zebrać odpowiednią liczbę wskazówek lub wykonać specjalny cel na wierzchniej karcie z talii aktów. Mamy na wykonanie celu określoną ilość czasu w liczbie tur zapisanych na wierzchniej karcie talii tajemnic. Każda tura to jeden żeton zagłady na takiej karcie. Kiedy zebrana zostanie odpowiednia ilość, następuje postęp talii tajemnic czyli odsłonięcie wierzchniej karty oraz przeczytaniu jakie przykrości na nas czekają. Takich kart w każdym scenariuszu może być kilka i są one chronologicznie ułożone. Odsłonięcie ostatniej z nich to najczęściej przegrana lub koniec scenariusza. Polecam Horror w Arkham fanom Lovecrafta i każdemu kto szuka dobrej gry kooperacyjnej dla dwóch osób.


Gra samemu na dłuższą metę może być nudna i frustrująca. W związku z tym warto umówić się z bliskimi nam osobami i pograć w coś wspólnie. Jakie gry kooperacyjne oferują najwięcej frajdy? Dowiedz się, czytając poniższe zestawienie!


Z pewnością można godzinami wymieniać gry sportowe, które nadają się do kanapowych posiedzeń przed konsolą w dwie lub więcej osób. FIFA i PES to jednak bardzo oczywiste pozycje, o których każdy wie praktycznie wszystko. Jeśli chodzi o najlepsze gry kooperacyjne ze sportem w roli głównej, warto za to przytoczyć Rocket League. W tej produkcji bierzemy udział w pewnych ekscentrycznych zawodach sportowych.


Jeśli chodzi o najlepsze gry kooperacyjne, jest to niezaprzeczalnie król nad królami. Możemy grać na serwerach, na których w jednym momencie może przebywać nawet kilkadziesiąt osób. Nic nie stoi jednak także na przeszkodzie, by stworzyć skromny serwer, na którym z drugą połówką albo znajomymi budujemy wspaniałe budowle lub staramy się przeżyć, walcząc z licznymi potworami.


Nie można zaprzeczyć, że jest to jedna z najciekawszych gier platformowych, jakie ujrzały światło dzienne w ostatnich czasach. Świadczy o tym sympatia, jaką darzy ją zaskakująco dużo graczy. Jeśli chodzi o gry kooperacyjne w konwencji platformowej, w pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się właśnie w Unravel Two.


Dziś zebrałam pięć naszych ukochanych gier, które od dawna umilają nam czas. Cztery z nich to gry kooperacyjne, które rewelacyjnie wpływają na relacje między rówieśnikami, rodzeństwem, przyjaciółmi, czy dzieckiem i dorosłym. Liczy się w nich wspólny cel, bo albo wszyscy wygrywamy, ale wspólnie ponosimy porażkę.


Oczywiście, że zdrowa rywalizacja jest bardzo fajna, nie każda planszówka będzie jednak zmuszać Ciebie i Twoich znajomych do stawania przeciwko sobie. W niektórych tytułach drogą do sukcesu jest współpraca. Właśnie na nią stawiają prezentowane w naszej ofercie gry kooperacyjne, w których by dojść do celu, trzeba zjednoczyć siły. Do wyboru macie mnóstwo propozycji: możecie stać się drużyną śmiałków, która musi przetrwać atak zombie lub wampirów, poszukiwaczami zaginionych skarbów albo też grupą detektywów, która próbuje rozwikłać mroczną, kryminalną zagadkę. Oczywiście w niektórych grach zwycięzca nadal może być tylko jeden, dlatego współpraca współpracą, ale o własnej strategii nie można zapominać. Każde z Was samodzielnie zdecyduje, na ile zaufa pozostałym graczom.


Uważasz, że najlepsze gry planszowe to te wymagające współpracy między graczami? W takim razie idealne będą dla ciebie gry planszowe kooperacyjne. Poniższy ranking zawiera planszówki dla graczy w różnym wieku. Zagrasz więc w nie i ze znajomymi, i z dziećmi.


Gry kooperacyjne mają pewne minusy, które mogą szczególnie na początku planszówkowej przygody dać się we znaki. Mają również wiele zalet, które pomogą w eksploracji świata gier bez prądu. Pomyślałem sobie, że wyjaśnię nieco bliżej mechaniki pewnych gier i zacznę właśnie od kooperacji. Jeżeli zaczynasz interesować się planszówkami to mam nadzieję, że ten materiał będzie dla Ciebie pomocny. Polecam również zapoznać się z moim słownikiem pojęć z gier planszowych. Dobra, tyle słowem wstępu. Przejdźmy do kwintesencji tego wpisu.


W największym skrócie gry kooperacyjne są tytułami, w których gracze ze sobą współpracują. Kooperacja jest właśnie współpracą, a więc w planszówkach tego typu mamy wspólny cel z pozostałymi współgraczami. Przynajmniej tak jest w większości przypadków.


Na rynku możemy znaleźć kooperacyjne gry planszowe bazujące na różnych mechanikach. Część z tych gier zawiera tzw. motyw zdrajcy, czyli jeden bądź więcej graczy może mieć oddzielny cel, podczas gdy większość osób dąży do wspólnego spełnienia warunków zwycięstwa. Zazwyczaj jednak gry kooperacyjne stawiają komplet graczy po jednej stronie.


Obie gry to kooperacje, ale już w Robinsonie Crusoe możemy wykonać akcję wykorzystując konkretne pola. To one definiują podejmowaną akcje. Mamy tu także wykorzystywanie przedmiotów, różne scenariusze oraz walkę o pożywienie i konkretną ilość rund. Obie gry diametralnie się od siebie różnią. Podobnie, jak kolejne gry kooperacyjne, w które przyszło mi zagrać.


Taka forma zabawy sprawia także, że gry kooperacyjne zdają się być świetnym rozwiązaniem do wprowadzania nowych graczy w świat planszówek. Wystarczy, że jedna osoba zna zasady i może poprowadzić rozgrywkę. W kooperacyjne gry planszowe można również grać samemu odgrywając po prostu ruchy wielu osób samodzielnie. Nie mamy tu również współzawodnictwa między graczami, więc osoby łatwo obrażające się mogą spokojnie brać udział w zabawie. Sam fakt tego, że możemy albo wspólnie wygrać, albo przegrać dodaje zabawy pikanterii. Pandemic potrafił nam się dać parę razy we znaki, zaś Robinson Crusoe dosłownie wycierał nami podłogę, ale przy tym wywołując stadne poczucie potrzeby odegrania się na grze.


No, a jakie minusy mają gry kooperacyjne? Wspomniałem na początku o pewnym haczyku. Niestety często w grupie wybija się jeden lider, który narzuca innym swoje zdanie. W efekcie może dojść do sytuacji, w której reszta graczy jest tylko aktorami w spektaklu jednego reżysera. Dobrze grać w kooperację z osobami potrafiącymi hamować swoje zapędy przywódcze inaczej mogą one zwyczajnie zabić przyjemność z zabawy.


Gry kooperacyjne na podzielonym ekranie, tytuły dla 4 graczy lub gry wieloosobowe online i lokalne - w tej kolekcji z pewnością znajdzie się gra odpowiednia dla ciebie. Dziel się radością z gier wideo z przyjaciółmi, eksplorując rozległe wirtualne krainy i dążąc razem do wspólnego celu!


A jakie są wasze ulubione gry kooperacyjne? Dajcie znać na naszej grupie fejsbukowej lub pod tym wpisem! A jeżeli jesteście złaknieni kolejnych gier kooperacyjnych, ale tym razem płatnych, zapraszamy do dwóch poniższych artykułów.


Nie każde dziecko lubi rywalizację podczas rozgrywki, wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam gry kooperacyjne. Jakiś czas temu bardzo duże zainteresowanie wzbudziła gra "Kroniki zamku Avel". Dziś mam dla was nową propozycję gry kooperacyjnej dla całej rodziny - "Lupos".


Wybór najlepszej gry kooperacyjnej na Google Play może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele gier, które oferują współpracę, ale nie wszystkie są równie dobre. Aby wybrać najlepszą grę kooperacyjną, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.


Gra w gry kooperacyjne na Google Play może być świetną zabawą dla graczy w każdym wieku. Aby rozpocząć grę, należy najpierw zainstalować aplikację Google Play na swoim urządzeniu. Następnie należy wyszukać gry kooperacyjne, które są dostępne w sklepie Google Play. Po znalezieniu odpowiedniej gry, należy ją zainstalować i uruchomić.


Gry kooperacyjne na Google Play są zazwyczaj dostępne w trybie wieloosobowym, co oznacza, że wszyscy gracze biorą udział w grze jednocześnie. Aby wygrać, gracze muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page